Telewizja światłowodowa

Co powiesz na prawie 250 kanałów telewizyjnych, z czego aż ponad 120 w jakości HD? W tym świetle wybór najnowocześniejszej technologii światłowodowej jest raczej oczywisty. Dla Twojej wygody kanały zostały podzielone na 3 pakiety: SMART, OPTIMUM i PLATINUM. Dodatkowo – opcje premium, które zadowolą każdego widza.

Image link

Na kilku ekranach jednocześnie

Oglądaj swoje ulubione programy, transmisje sportowe i filmy – kiedy chcesz i na czym tylko chcesz. I nie ma znaczenia, że pozostałych domowników właśnie coś oświeciło i chcą zobaczyć inne programy na drugim telewizorze, tablecie czy smartfonie. W tej technologii wszystko jest możliwe.

Krystaliczna jakość obrazu

Twoje łącze światłowodowe może zapewnić Ci niesamowite wrażenia z oglądania programów w jakości Full HD. Powinieneś także wiedzieć, że już teraz możliwe jest przesyłanie światłowodem obrazu w niespotykanej dotąd jakości – 4K. Tak! Wyświetlają się przed Tobą zupełnie nowe możliwości, szczególnie jeśli chodzi o najwyższą jakość obrazu.

Image link
Tsunami TV MINI
58
zł miesięcznie
Tsunami TV SMART
73
zł miesięcznie
Tsunami TV OPTIMUM
93
zł miesięcznie
Tsunami TV PLATINUM
123
zł miesięcznie

Nie wiesz, który pakiet jest dla Ciebie najlepszy?

Skontaktuj się z nami, pomożemy wybrać usługi dopasowane do Twoich potrzeb!

Wyślij zapytanie

Telewizja światłowodowa Łomża.

Telewizja online

Światłowód kojarzy nam się z ultraszybkim internetem. W rzeczywistości światłowód to także idealna oferta dla telemaniaków, którzy pragną najnowocześniejszej telewizji. Jakie możliwości daje telewizja światłowodowa i dlaczego każdy, kto choć raz z niej skorzysta, nie będzie już chciał wracać do poprzednich rozwiązań?

Magia światłowodu

Światłowód to przede wszystkim gwarancja dużej prędkości, a w dodatku pewność niemal bezawaryjnego działania. Łącze światłowodowe kojarzy nam się z internetem – szybkim przesyłaniem danych czy krótkim czasem buforowania materiałów wideo.

Światłowód to nowoczesne rozwiązanie, dzięki któremu użytkownik zyskuje tak pożądany komfort. O ile internet to często także narzędzie pracy, a nie tylko rozrywka, o tyle telewizja światłowodowa to rozwiązanie dla osób, którym zależy na przyjemności płynącej z oglądania ulubionych seriali czy programów telewizyjnych.

Dla kogo telewizja światłowodowa?

Przede wszystkim dla osób, które nie chcą być ograniczane, a które i tak zdecydowały się na instalację łącza światłowodowego.

Telewizja światłowodowa zapewni Ci niezakłócony odbiór programów nawet w niesprzyjających warunkach atmosferycznych – podczas burzy czy silnego wiatru.

Wysoka prędkość transmisji i duża pojemność transferowa sprawiają, że możesz komfortowo oglądać m.in. filmy i mecze w najwyższych rozdzielczościach (np. 4K).

To świetne rozwiązanie, jeśli masz nowoczesny telewizor i chcesz korzystać z jego zaawansowanych funkcji.

Zalety telewizji światłowodowej

Telewizja światłowodowa zapewnia wysoki poziom rozrywki dla całej rodziny. Umożliwia oglądanie dowolnej ilości kanałów. Zapewnia również najwyższą jakość Full HD i 4K, która nigdy nie zmniejsza się w zależności od czynników zewnętrznych. Na działanie światłowodu nie wpływa deszcz, wiatr, czy śnieg. Telewizja umożliwia nagrywanie ulubionych programów, wypożyczanie filmów i seriali i wyświetla informacje o poszczególnych kanałach. W efekcie możesz korzystać ze wszystkich funkcji i udogodnień swojego telewizora. Ponadto do zamontowania światłowodu niepotrzebna jest ani wewnętrzna, ani zewnętrzna antena TV. Ogranicza to ilość potrzebnych sprzętów, a tym samym zmniejsza koszt instalacji. Telewizję światłowodową można połączyć także z Internetem, wykorzystując jeden router.

Podłączenie telewizji światłowodowej

Jeśli chcesz mieć w domu szybką telewizję światłowodową, jej instalacja nie jest skomplikowana. Najczęściej przesyłana jest ona przez łącze internetowe. Po podpisaniu umowy z dostawcą Internetu i telewizji trzeba przygotować budynek do poprowadzenia instalacji. Jeśli mieszkasz w bloku mieszkalnym lub domu wielorodzinnym, dowiedz się, czy w Twoim miejscu zamieszkania świadczona jest usługa światłowodu. Instalacja musi być bowiem wykonana w całym budynku. W przypadku domu jednorodzinnego trzeba wykonać ją przed podłączeniem światłowodu. Poprowadzenie przewodów w mieszkaniu zajmuje zwykle kilka godzin. Cienki kabel światłowodowy zostanie umieszczony w wybranym przez użytkownika miejscu. Pracownicy działu technicznego danej firmy poprowadzą przewód od głównej instalacji do gniazda optycznego. Do niego podłącza się zwykle terminal światłowodowy prowadzący do specjalnego routera. Urządzenie podpina się do telewizora, aby uzyskać telewizję światłowodową.

Czy warto zdecydować się na telewizję światłowodową?

Telewizja światłowodowa to dobry wybór przede wszystkim dla osób, którym zależy na wysokiej jakości oglądanych multimediów. Jeśli masz w domu nowoczesny telewizor obsługujący rozdzielczość Full HD lub 4K, zwykła telewizja satelitarna lub naziemna może nie wystarczyć, aby w pełni wykorzystać możliwości sprzętu. Dlatego, jeśli chcesz cieszyć się wszystkimi dostępnymi w urządzeniu funkcjami, warto zdecydować się na szybki sygnał. Wybierając światłowód, masz również pewność, że nic nie wpłynie na jakość wyświetlanego obrazu – warunki atmosferyczne, ukształtowanie terenu, czy gęstość zabudowań często zmniejszają szybkość i jakość sygnału telewizji satelitarnej i naziemnej. Światłowód w telewizorze to również dobre rozwiązanie dla osób, które mają już w domu szybki Internet z tego rodzaju złącza. Podpięcie kabli do telewizora zajmie wtedy niedużo czasu.

Technologia światłowodowa pozwala cieszyć się najwyższą prędkością przesyłu danych. Tradycyjne media, opierające się na miedzianych przewodach, nakładają na dostawców Internetu i telewizji ograniczenia w przesyłaniu sygnału. Światłowód umożliwia szybki transfer danych, co przekłada się na jakość obrazów i dźwięków. Dlatego, jeśli posiadasz w domu nowoczesny telewizor z rozdzielczości Full HD lub 4K i wieloma dodatkowymi funkcjami, telewizja światłowodowa to dobry wybór. Nie potrzebujesz dodatkowych dekoderów ani anten, aby cieszyć się ulubionymi programami.

Wady telewizji światłowodowej

Przed podjęciem decyzji o podłączeniu telewizji światłowodowej, warto wziąć pod uwagę kilka wad tej technologii. Przede wszystkim nie jest ona dostępna w każdym miejscu w kraju. Każdy dostawca ma ściśle określone punkty i obszary, w których może świadczyć usługi światłowodowej telewizji i Internetu. Warto więc dowiedzieć się, czy do Twojego miejsca zamieszkania można doprowadzić instalację. Ponadto w blokach mieszkalnych doprowadzenie światłowodu uzależnione jest od instalacji w budynku. Kable, którymi przesyłany jest sygnał, są bardzo kruche i nieodporne na zgięcia i złamania. Dlatego podczas instalacji trzeba być bardzo ostrożnym. Podpięcie światłowodu trzeba zlecić wykwalifikowanym pracownikom, najlepiej związanym z dostawcą usługi Internetu i telewizji.